Teemant-mikrolihvimine

Mis on teemant-mikrolihvimine?

Raskelthääldatav sõna muutub lihtsaks ja arusaadavaks, kui «lammutada» see osadeks ja need tõlkida. Мikros tähendab kreeka keeles ’väikest’, derma – ’nahka’, abrasio on ladina keeles ’lihvimine’. Nii saamegi kokku naha mikrolihvimise. Aga mis puutuvad siia vääriskivid? Teemanttolmuga on kaetud vaakumaparaadi otsakud, millega protseduuri teostatakse.

Meetod on palju vähem traumaatiline kui naha mehaaniline koorimine. Saladus peitub just «briljanditolmus» − selle kristallid on nii väikesed, et ei kahjusta nahka. Teemandist tähekesed ja helbed puhastavad nahka täpselt ja säästvalt, eemaldades nahalt ainult pindmise, sarvestunud kihi, s.t epidermise elutud rakud, kus ei leidu närvirakke. Aparaatprotseduur, mille juurde kuulub ka vaakummassaaž, ei kutsu esile järske valuaistinguid ja allergiaid.

Otsikud valitakse individuaalselt, vastavalt kliendi nahaseisundile ning olemas on ka kehahooldusteks mõeldud otsikud.

Kõige sagedamini teostatakse teemantlihvimist näo, kaela ja dekolteepiirkonna ühtlustamiseks ja noorendamiseks ning venitusarmide töötlemiseks rinnal, kõhul ja reitel. Erineva kuju ja suurusega otsikud sobivad töötamiseks nii silma- ja suuümbruses kui suurematel kehapindadel.

Näidustused:

– seborröa, akne, aknejärgne seisund;

– kortsud;

 pigmentatsioonihäired;

– armid, venitusarmid;

– ebatasane nahk, hallikas jume;

– fotovananemise tundemärgid pärast ebaõnnestunud päevitamist (kare ja ebaühtlane nahk, tuhm jume);

– follikulaarne hüperkeratoos («kananahk» karvafolliikulite piirkonnas).

Mikrodermabrasioon annab lõtvunud nahale tagasi elastsuse, taastab selle jume ja struktuuri, silub peenemaid ja keskmise sügavusega kortse, muudab naha siledaks ja sametiseks, vähendab pigmentlaike, aknejärgset ebaühtlast jumet, ühtlustab arme, kaotab venitusarmid. Vaakummassaaž aktiveerib naha vereringet.

Vastunäidustused:

– ägedad põletikulised nahahaigused, mädased eritised;

– dermatoosi ja rosaatsea aktiivne staadium, raskekujuline akne, herpes;

– kuperoosa;

– rasedus;

– epilepsia;

– südame isheemiatõbi;

– ateroskleroos;

– healoomulised ja halvaloomulised muutused.