• RF Lifting

RF Lifting

Kohesed tulemused Teie naha väljanägemisel!

Raadiosageduslikke elektromagnetilisi impulsse kasutavad kosmeetilised protseduurid on tuntud ühise nimetuse all: RF Lifting. RF lained tekitavad osalise denaturatsiooni, kollageenkarkassi väändumise ja kokkutõmbumise (retraktsiooni), naha tiheduse suurenemise, tagades visuaalse liftingu – naha pinguldumise efekti. Termoliftingu efekt on nähtav objektiivsel jälgimisel – visuaalselt ja kompides (USA autorid nimetavad seda efekti – skin shrinking või tightening „särav nahk“).

Meetod

RF LiftingMilles seisneb siis raadiosageduste noorendava jõu saladus?

Raadiosageduslik energia sunnib kollageen- ja elastiinkiude tihenema ja kokkutõmbuma. Vastavalt sellele pinguldub nahk seespidiselt, kortsud silenevad, kaovad lõtvus ja rippuvus, väheneb naha pind. Soojendamine stimuleerib väga hästi ka naha sügavamaid rakke, käivitades uute kollageen- ja elastiinkiudude tekkeprotsessi. Niiviisi jätkub noorenemisprotsess veel poole aasta jooksul pärast protseduuride kursust. Ka hiljem, 1-2 aasta jooksul on võimalik nautida saavutatud tulemust.

Tulemused

RF Lifting
Pikaajaline efekt on selle arvelt, et toimub naha kudede kontrollitav soojendamine ja käivitub fibroblastide poliferatsioon (HSP 47) ning 6 kuu jooksul toimub uue kollageeni moodustumine. Uurijad on tõestanud, et naha noorenemine toimub „kõige parema stsenaariumi järgi kõigist võimalikest“ – rakkude loomuliku stimuleerimise teel, mille tulemuseks on pikaajaline naha pinguldumine neis piirkondades, kus on märgata elastsuse ja tugevuse kadumist. Probleemseimad piirkonnad õnnestub siluda ainevahetusprotsesside aktiveerimise teel: naha tasandamine, tema elastsuse ja tugevuse tõstmine, venitusarmide eemaldamine. Toimub rasvaladestuste lõhkumine kõige probleemsemates piirkondades: puusade, kõhu ja istmiku piirkonnas. Koostoime kavitatsioonilise liposaktsiooniga parandab märgatavalt tulemust. Tselluliidi silmatorkavus väheneb, närtsinud nahk omandab toonuse, sünnitusarmid ja kaalulanguse tagajärjed muutuvad vähem nähtavateks.

Näidustused

Nahk mängib karkassi rolli, mis tagab nahale mehaanilised omadused – elastsuse, tugevuse, venivuse. Need omadused on naha dermis kihil tänu kollageen- ja elastiinkiududele, mis kuuluvad tema koostisse ning on keerdus pingul spiraalide kujul. Nooruses kollageen-ja elastiinkiud uuenevad pidevalt, vananedes uuenemisprotsess aeglustub, kiud-spiraalid venivad välja. Samuti aeglustub spetsiaalsete rakkude fibroblastide töö, mis lõhustavad ja utiliseerivad vana kollageeni ja elastiini kahjustunud kiud, mille asemele fibroblastid sünteesivad kiiresti uued noored kiud. Uuendustöö tulemusena tekib tugevam ja elastsem naha karkass, mis on analoogiline noorele eale. Tulemusena halvenevad naha dermis kihi funktsionaalsed omadused märgatavalt ning nahk kaotab elastuse ja vormi, närbub, muutub lõdvaks, ilmuvad kortsud. Seejuures kõik need ealised muutused ei ole näha mitte ainult näol, vaid ka kehal. Isegi inimestel, kes on aktiivselt tegelenud fitnessiga ja valanud iga päev higi spordisaalis, on nahk kaugel ideaalist ja mõnes kohas meenutab želeed – ennekõike käte ja jalgade sisekülgedel ning puusadel ja kõhul.

Vanemaealistele patsientidele sobivaks protseduuriks võib lugeda RF liftingut, sest tal on vähe vastunäidustusi, on hästi talutav ja on efektiivne isegi juhul, kui ealised muutused näonahal on hästi nähtavad. Peamised näidustused on naha lõtvus, mis väljendub suure hulga pindmiste ja sügavate kortsude olemasolus (silmade ja ülahuule piirkonnas, nina-huule vahelised kurrud, kortsud laubal jt.), lõua kudede ja silmalaugude naha lõtvus. RF lifting kaotab edukalt naha lõtvuse ka keha piirkonnas – kaelal, kõhul, käte ülaosal, istmikul ja rinnal. Enne protseduuri peab hoiduma solaariumi, sauna külastamisest ja piilingust. Lisaks peab näo ja keha nahk olema vahetult enne protseduuri absoluutselt puhastatud, ilma meigi jälgedeta. Protseduuri läbiviimise aeg sõltub samuti mõjutamise piirkonnast ja võib olla 20 minutist kuni ühe tunnini. Protseduuride kursus koosneb 4 – 15 protseduurist iga 7-10 päeva tagant.